Aktuality

◊ Úprava otvírací doby

◊ Možnost zkoušky zraku na autorefraktometru a pomocí zkušebních brýlí. Podrobnosti na hlavní stránce.

Akce a benefity

◊ MUTIFOKÁLY 20% SLEVA Multifokál


Rodinné pasy
Senior pasy


Sodexo Accor Services Le Chèque Déjeuner

Benefit Plus

ÚVOD

O NÁS

NABÍZÍME

KONTAKTY

Odborné informace pro Vás

Brýlové čočky - materiály
Antireflexní úpravy
Samozabarvovací brýlové čočky
Multifokální a bifokální čočky
Kancelářské brýle
Modré světlo - ochrana
Brýlové čočky pro řidiče
Polarizační brýlové čočky
Individuální brýlové čočky

Typy obrub

Rizika očních operací

Péče o brýle

Záruky na brýle


Štítky

Brýlová obruba Tenčené čočky Antireflex Progresivní čočky Multifokální skla Multifokální brýle Vrtané brýle Sluneční brýle Slevy Superhydrofobní úprava Senior Pas Rodinné Pasy Poloobruby Polarizace Polarizační brýle Flexi pass Vital pass Dárkový pass Ticket Medica Ticket Multi Ticket dárkový e-Ticket Sodexo Edenred Benefit Plus Poloobruba Vrtané brýle Brýle Campus Square Brno Žabovřesky Nový Lískovec Komín Veveří Bystrc Kohoutovice Starý Lískovec Bohunice Kamechy Žebětín Jundrov Ostopovice Popůvky Troubsko Královo Pole Oční optika Optik Oční operace Vyšetření zraku Samozabarvovací skla Transitions SunSensor DriveWear NXT Transitions Vantage Vysokoindexové Dilem Výměnné stranice Optik domů Optik do domu Akce Dárková poukázka Blue Control Únava očí Modré světlo

Brýlové čočky pro řidiče


Se zajímavou novinkou přišla nedávno společnost Zeiss. Jedná se o brýlové čočky vyvinuté speciálně pro potřeby řidičů motorových vozidel za všech situací. Jde o komplexní řešení, které využívá tří konstrukčních vychytávek, jež mají za úkol minimalizovat oslnění a vytvořit ideální vizuální vjem za každého počasí, v každé denní i noční době.

Následující text je částečně převzatý přímo ze stránek ZEISS.CZ a jeho originální znění najdete ZDE.


1. Problém: řízení v noci, za šera nebo za jinak zhoršených podmínek

Zeiss

Řešení: Výrobek ZEISS DriveSafe vykazuje optimalizovaný design brýlových čoček, jenž zohledňuje velikost našich zornic za zhoršených světelných podmínek. Jeden design je nabízen pro jednoohniskové brýlové čočky, druhý pak pro čočky progresivní. Výsledkem je pohodlnější a lepší vidění při řízení za zhoršených světelných podmínek.


2. Problém: oslnění, modré světlo xenonových výbojek a LED zdrojů

Zeiss

Řešení: V případě DriveSafe společnost ZEISS použila speciální novou povrchovou úpravu, aby vzala v potaz mnoho různých situací při řízení, kdy je náš vizuální systém konfrontován s oslněním. Tato povrchová úprava nabízí stejnou tvrdost a čisticí vlastnosti jako úpravy DuraVision® Premium, vyznačuje se však odlišným typem antireflexní vrstvy. Povrchová úprava DuraVision® DriveSafe společnosti ZEISS zčásti odráží vlnové délky ve vysoce energetické, viditelné části modrého světelného spektra, zahrnující pásmo o přibližné vlnové délce 450 nm. Povrchová úprava DuraVision® DriveSafe společnosti ZEISS tak ve srovnání s vysoce kvalitními antireflexními vrstvami snižuje nepříjemné oslnění až o 64%*.


3. Problém: omezené zorné pole při řízení s multifokálními brýlemi

Řešení: Společnost ZEISS nabízí speciální design, aby učinila řízení při užití progresivních brýlových čoček pohodlnější a bezpečnější. Optimalizované oblasti vidění usnadňují očím přeostřit při pohybu mezi vozovkou vpředu, palubní deskou, zpětným či bočními zrcátky. Horizontální pohyby hlavy jsou zredukované. Oblast na blízko je přitom zkoncipována tak, že brýle lze nosit po celý den – tedy i při řízení.

Ve zkratce:
Brýlové čočky ZEISS DriveSafe jsou ideálním vizuálním řešením pro celodenní nošení, a to nejen v případě řízení, ale i ať už jste v práci, ať se díváte na televizi či se věnujete některému ze svých koníčků.
Mapa stránek | Programmed by Jakub Nippert, Dis | Poslední aktualizace: 21.10.2021

Provozovatel:
Nippert - Oční optika v.o.s.
Sídlo: Oblá 421/22, 63400 Brno

IČO: 07658851, DIČ: CZ07658851

Společnost Nippert - Oční optika v.o.s. je zapsaná v OR vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl A, vložka 26628.Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.