Aktuality

◊ Úprava otvírací doby

◊ Možnost zkoušky zraku na autorefraktometru a pomocí zkušebních brýlí. Podrobnosti na hlavní stránce.

Akce a benefity

◊ MUTIFOKÁLY 20% SLEVA Multifokál


Rodinné pasy
Senior pasy


Sodexo Accor Services Le Chèque Déjeuner

Benefit Plus

ÚVOD

O NÁS

NABÍZÍME

KONTAKTY

Odborné informace pro Vás

Brýlové čočky - materiály
Antireflexní úpravy
Samozabarvovací brýlové čočky
Multifokální a bifokální čočky
Kancelářské brýle
Modré světlo - ochrana
Brýlové čočky pro řidiče
Polarizační brýlové čočky
Individuální brýlové čočky

Typy obrub

Rizika očních operací

Péče o brýle

Záruky na brýle


Štítky

Brýlová obruba Tenčené čočky Antireflex Progresivní čočky Multifokální skla Multifokální brýle Vrtané brýle Sluneční brýle Slevy Superhydrofobní úprava Senior Pas Rodinné Pasy Poloobruby Polarizace Polarizační brýle Flexi pass Vital pass Dárkový pass Ticket Medica Ticket Multi Ticket dárkový e-Ticket Sodexo Edenred Benefit Plus Poloobruba Vrtané brýle Brýle Campus Square Brno Žabovřesky Nový Lískovec Komín Veveří Bystrc Kohoutovice Starý Lískovec Bohunice Kamechy Žebětín Jundrov Ostopovice Popůvky Troubsko Královo Pole Oční optika Optik Oční operace Vyšetření zraku Samozabarvovací skla Transitions SunSensor DriveWear NXT Transitions Vantage Vysokoindexové Dilem Výměnné stranice Optik domů Optik do domu Akce Dárková poukázka Blue Control Únava očí Modré světlo

Samozabarvovací čočky


Střídat dioptrické a sluneční brýle při každém přechodu z prosluněné ulice do obchodního domu a naopak příliš nesplňuje představu o komfortním nošení brýlí. Proto existují samozabarvovací brýlové čočky, které intenzitu svého zabarvení mění v závislosti na intenzitě UV záření.


minerální samozabarvovací čočky

Nejlevnější variantou jsou minerální fototropní skla, dříve známá pod označením Heliovar, dnes Photobrown či Photogrey z materiálu Corning. Jsou určeny pro nenáročné uživatele, kterým nevadí poměrně dlouhá reakční doba - pomalé tmavnutí a ještě pomalejší odbarvování, při teplotách nad 20°C se výrazně snižuje maximální zabarvení čoček. V nezabarveném stavu mají tato skla přibližně 15% zabarvení, což může činit potíže zejména za šera a při umělém osvětlení. Tato skla lze - vzhledem k jejich minerální podstatě - zabrousit pouze do celoobruby (nelze do poloobrouček nebo vrtaných bezobrubových brýlí).


Transitions VII Signature®

Nejnovější generace samozabarvovacích čoček jsou vyrobeny výhradně z plastových materiálů. Úprava Transitions VII Signature, kterou doporučujeme, se vyznačuje tím, že je v nezabarveném stavu téměř k nerozeznání od čirého skla a zabarvení i odbarvení je ve srovnání s minerálními fototropními skly mnohonásobně rychlejší. U poslední šesté generace byla navíc potlačena citlivost na vnější teplotu, takže se čočky barví i při teplotách kolem 35°C.

Transitions

Tyto čočky lze zabrousit do všech typů obrub a navíc existují i ve ztenčeném (vysokoindexovém) provedení, které je velmi vhodné pro vyšší dioptrické hodnoty. Stejně tak se tato úprava dodává i na polykarbonátové a trivexové čočky. Ty jsou extrémně pružné a jsou proto doporučovány do vrtaných brýlí a na sport.


Transitions® XTRActiveTM

Trávíte většinu času venku? Preferujete vysoké zabarvení čoček i při vyšších teplotách? Chcete, aby se Vaše čočky příjemě barvily i na cestách autem?

Pokud jste odpověděli ANO, pak možná právě pro Vás jsou tu samozabarvovací čočky XTRActive, které reagují nejen na intenzitu UV záření, ale barví se také podle míry viditelného světla. Díky tomu dosahují vysokého stupně zabarvení na přímém slunci a dostatečně se barví také za čelním sklem automobilu. Na obrázku níže můžete vidět názorné porovnání vlastností čoček Transition 7 a Transitions XTRActive:
AcclimatesTM

Ekonomická varianta samozabarvovacích čoček s fotochromní látkou ve vrstvě (stejně jako Transitions). Oproti prémiovým čočkám Transitions mají vyšší zabarvení v čirém stavu, pomalejší reakce, jsou citlivější na vnější teplotu. Dodávají se pouze v neztenčeném provedení v omezeném dioptrickém rozsahu.


SunSensors

Nabízíme také vývojově starší plastové fototropní čočky z mateiálu SunSensors. Jejich výhodou je vyšší index lomu 1,56 (jsou tenčí) a nižší cena. Nevýhodou je zabarvení přes 10% v čirém stavu, pomalejší reakce ve srovnání s technologií Transitions a vyšší citlivost na okolní teplotu.


DriveWear - samozabarvovací polarizační brýlové čočky

Ideální volba pro řidiče. Jediná polarizační fotochromatická dioptrická čočka, která tmavne jak na venkovním světle (vrstva Transitions), tak i za sklem automobilu (fotochrmatická vrstva). Zvyšuje kontrast barev a míru vnímání okolí, eliminuje rušivé vizuální prvky v průběhu řízení - zvyšuje bezpečnost řízení.

DriveWear DriveWear DriveWear
oblačno jasno za sklem auta jasno na přímém slunci
absorbce 68% absorbce 78% absorbce 88%
Mapa stránek | Programmed by Jakub Nippert, Dis | Poslední aktualizace: 21.10.2021

Provozovatel:
Nippert - Oční optika v.o.s.
Sídlo: Oblá 421/22, 63400 Brno

IČO: 07658851, DIČ: CZ07658851

Společnost Nippert - Oční optika v.o.s. je zapsaná v OR vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl A, vložka 26628.Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.