Aktuality

◊ Úprava otvírací doby

◊ Možnost zkoušky zraku na autorefraktometru a pomocí zkušebních brýlí. Podrobnosti na hlavní stránce.

Akce a benefity

◊ MUTIFOKÁLY 20% SLEVA Multifokál


Rodinné pasy
Senior pasy


Sodexo Accor Services Le Chèque Déjeuner

Benefit Plus

ÚVOD

O NÁS

NABÍZÍME

KONTAKTY

Odborné informace pro Vás

Brýlové čočky - materiály
Antireflexní úpravy
Samozabarvovací brýlové čočky
Multifokální a bifokální čočky
Kancelářské brýle
Modré světlo - ochrana
Brýlové čočky pro řidiče
Polarizační brýlové čočky
Individuální brýlové čočky

Typy obrub

Rizika očních operací

Péče o brýle

Záruky na brýle


Štítky

Brýlová obruba Tenčené čočky Antireflex Progresivní čočky Multifokální skla Multifokální brýle Vrtané brýle Sluneční brýle Slevy Superhydrofobní úprava Senior Pas Rodinné Pasy Poloobruby Polarizace Polarizační brýle Flexi pass Vital pass Dárkový pass Ticket Medica Ticket Multi Ticket dárkový e-Ticket Sodexo Edenred Benefit Plus Poloobruba Vrtané brýle Brýle Campus Square Brno Žabovřesky Nový Lískovec Komín Veveří Bystrc Kohoutovice Starý Lískovec Bohunice Kamechy Žebětín Jundrov Ostopovice Popůvky Troubsko Královo Pole Oční optika Optik Oční operace Vyšetření zraku Samozabarvovací skla Transitions SunSensor DriveWear NXT Transitions Vantage Vysokoindexové Dilem Výměnné stranice Optik domů Optik do domu Akce Dárková poukázka Blue Control Únava očí Modré světlo

Brýlové čočky - materiály


Minerální (skleněné)

Vývojově nejstarší a nejlevnější materiál. V základním neztenčeném provedení (index lomu 1.525) má dobré optické vlastnosti, ale je hodně těžký a křehký. Existuje také ve ztenčeném provedení v indexech lomu 1.6, 1.7, 1.8 a 1.9 (platí, že čím vyšší index lomu, tím je čočka v dané dioptrii tenčí). Ze ztenčených minerálů se většího rozšíření dočkal prakticky jen index 1.7, který se v mínusových dioptriích vyrábí jako skladová čočka s antireflexní úpravou za přijatelnou cenu.

Minerální čočky lze zabrousit pouze do celoobrub, existují však celoobruby, které svojí konstrukcí neumožňují zábrus minerální čočky a vyžadují čočku plastovou.

Plast

Nejrozšířenějším plastovým materiálem se stal CR39, má index lomu 1.5, dobré optické vlastnosti a jeho cena je více než přijatelná.

Střední index 1.56 - jeho optické vlastnosti nejsou ideální, a proto se příliš nevyužívá.

Vysoké indexy:

1.6 - po všech stránkách výborný materiál MR-8. Je velice pružný (velmi vhodný do vrtaných a vázaných obrub), má dobré optické vlastnosti. Nejvyužívanější ztenčené plastové čočky.

1.67 - vyšší index lomu = vyšší ztenčení, materiál MR-10 je také pružnější než základní CR39

1.7 - 1.74 - nejvyšší indexy vhodné pro vysoké mínusové dioptrie

Veškeré plastové čočky je vhodné opatřit tvrdící vrstvou HC (Hard Coat), u ztenčených se pak automaticky počítá s antireflexní úpravou.

Trivex

Neuvěřitelně odolný materiál, jehož extrémní pružnost ho předurčuje k použití do vrtaných a vázaných obrub, a také do dětských, sportovních a ochranných brýlí. Index lomu 1.53 přináší mírné ztenčení, Trivex je nejlehčí ze všech dostupných materiálů. Díky svým výborným vlastnostem vytlačuje starší polykarbonát.

Polykarbonát

Podobně jako Trivex je extrémě pružný, ale jeho nevyhovující molekulární struktura, nízká chemická odolnost a povrchová měkkost ho pro použití v oční optice poněkud diskvalifikuje. Příznivý je vyšší index lomu 1.59.

Mapa stránek | Programmed by Jakub Nippert, Dis | Poslední aktualizace: 21.10.2021

Provozovatel:
Nippert - Oční optika v.o.s.
Sídlo: Oblá 421/22, 63400 Brno

IČO: 07658851, DIČ: CZ07658851

Společnost Nippert - Oční optika v.o.s. je zapsaná v OR vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl A, vložka 26628.Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.