Samozabarvovací brýlové čočky


Střídat dioptrické a sluneční brýle při každém přechodu z prosluněné ulice do obchodního domu a naopak příliš nesplňuje představu o komfortním nošení brýlí. Proto existují samozabarvovací brýlové čočky, které intenzitu svého zabarvení mění v závislosti na intenzitě UV záření.


Minerální samozabarvovací čočky

Nejlevnější variantou jsou minerální fototropní skla, dříve známá pod označením Heliovar, dnes Photobrown či Photogrey z materiálu Corning. Jsou určeny pro nenáročné uživatele, kterým nevadí poměrně dlouhá reakční doba - pomalé tmavnutí a ještě pomalejší odbarvování, při teplotách nad 20°C se výrazně snižuje maximální zabarvení čoček. V nezabarveném stavu mají tato skla přibližně 15% zabarvení, což může činit potíže zejména za šera a při umělém osvětlení. Tato skla lze - vzhledem k jejich minerální podstatě - zabrousit pouze do celoobruby (nelze do poloobrouček nebo vrtaných bezobrubových brýlí).


Transitions® Signature® GEN 8™

Nejnovější generace samozabarvovacích čoček jsou vyrobeny výhradně z plastových materiálů. Čočky Transitions® Signature® GEN 8™ v nezabarveném stavu téměř k nerozeznání od čirého skla a zabarvení i odbarvení je ve srovnání s minerálními fototropními skly mnohonásobně rychlejší. Výrazně je potlačena citlivost na vnější teplotu, takže se čočky dobře barví i při teplotách kolem 35°C. Své vlastnosti si uchovávají po mnoho let.Tyto čočky lze zabrousit do všech typů obrub a navíc existují i ve ztenčeném (vysokoindexovém) provedení, které je velmi vhodné pro vyšší dioptrické hodnoty. Stejně tak se tato úprava dodává i na polykarbonátové a trivexové čočky. Ty jsou extrémně pružné a jsou proto doporučovány do vrtaných brýlí a na sport.


Transitions® XTRActive™

Trávíte většinu času venku? Preferujete vysoké zabarvení čoček i při vyšších teplotách? Chcete, aby se Vaše čočky příjemě barvily i na cestách autem?

Pokud jste odpověděli ANO, pak možná právě pro Vás jsou tu samozabarvovací čočky XTRActive, které reagují nejen na intenzitu UV záření, ale barví se také podle míry viditelného světla. Díky tomu dosahují vysokého stupně zabarvení na přímém slunci a dostatečně se barví také za čelním sklem automobilu.

Poslední generace nabízí několik variant barevných odstínů včetně módních zrcadlových úprav.

Antistatická vrstva
Hydrofobní vrstva
Hydrofobní vrstva
Antistatická vrstva
Hydrofobní vrstva
Hydrofobní vrstva
Antistatická vrstva
Hydrofobní vrstva
Hydrofobní vrstva

SunSensors

Nabízíme také vývojově starší plastové fototropní čočky z mateiálu SunSensors. Jejich výhodou je vyšší index lomu 1,56 (jsou tenčí) a nižší cena. Nevýhodou je zabarvení přes 10% v čirém stavu, pomalejší reakce ve srovnání s technologií Transitions a vyšší citlivost na okolní teplotu.


SunSensors

DriveWear - samozabarvovací polarizační brýlové čočky

Ideální volba pro řidiče. Polarizační fotochromatická dioptrická čočka, která tmavne jak na venkovním světle (vrstva Transitions), tak i za sklem automobilu (fotochrmatická vrstva). Zvyšuje kontrast barev a míru vnímání okolí, eliminuje rušivé vizuální prvky v průběhu řízení - zvyšuje bezpečnost řízení.


DriveWear 63%
oblačno:
absorbce 63%
DriveWear 75%
jasno za čelním sklem:
absorbce 75%
DriveWear 85%
jasno na přímém slunci:
absorbce 85%

Inovativní produkty

V oblasti samozabarvovacích brýlových čoček probíhá neustálý intenzivní vývoj.

Aktuální nabídku a všechny možnosti vám rádi představíme osobně.


Odborné informace pro vás