Aktuality

◊ Úprava otvírací doby

◊ Možnost zkoušky zraku na autorefraktometru a pomocí zkušebních brýlí. Podrobnosti na hlavní stránce.

Akce a benefity

◊ MUTIFOKÁLY 20% SLEVA Multifokál


Rodinné pasy
Senior pasy


Sodexo Accor Services Le Chèque Déjeuner

Benefit Plus

ÚVOD

O NÁS

NABÍZÍME

KONTAKTY

Odborné informace pro Vás

Brýlové čočky - materiály
Antireflexní úpravy
Samozabarvovací brýlové čočky
Multifokální a bifokální čočky
Kancelářské brýle
Modré světlo - ochrana
Brýlové čočky pro řidiče
Polarizační brýlové čočky
Individuální brýlové čočky

Typy obrub

Rizika očních operací

Péče o brýle

Záruky na brýle


Štítky

Brýlová obruba Tenčené čočky Antireflex Progresivní čočky Multifokální skla Multifokální brýle Vrtané brýle Sluneční brýle Slevy Superhydrofobní úprava Senior Pas Rodinné Pasy Poloobruby Polarizace Polarizační brýle Flexi pass Vital pass Dárkový pass Ticket Medica Ticket Multi Ticket dárkový e-Ticket Sodexo Edenred Benefit Plus Poloobruba Vrtané brýle Brýle Campus Square Brno Žabovřesky Nový Lískovec Komín Veveří Bystrc Kohoutovice Starý Lískovec Bohunice Kamechy Žebětín Jundrov Ostopovice Popůvky Troubsko Královo Pole Oční optika Optik Oční operace Vyšetření zraku Samozabarvovací skla Transitions SunSensor DriveWear NXT Transitions Vantage Vysokoindexové Dilem Výměnné stranice Optik domů Optik do domu Akce Dárková poukázka Blue Control Únava očí Modré světlo

Bifokální a Multifokální čočky


Multifokální neboli progresivní brýlové čočky řeší jeden z nejpalčivějších problémů lidí, kteří se dostanou do stadia, kdy potřebují brýle do blízka i na dálku (a časem také na střední vzdálenosti). Multifokální skla totiž korigují zrak do dálky a sklápěním očí dioptrická hodnota plynule narůstá až do zóny na čtení. Při současné úrovni progresivních čoček je návyk velmi rychlý a bezproblémový. Samozřejmě závisí na kvalitě konkrétních čoček a na přesnosti zábrusu. Předchůdcem progresivních čoček jsou bifokální skla.

Bifokální čočky

Poznáte je na první pohled. Ve své dolní části mají viditelný výbrus dílku do blízka. Výhodou bifokálních čoček je široké zorné pole do dálky a nízká cena. Mezi nevýhody pak musíme zařadit jejich menší estetičnost a hlavně fakt, že nekorigují vidění na střední vzdálenosti. Mrtvá zóna je pak obvykle ve vzdálenosti od 50cm do 4m (v závislosti na addici).

Multifokální čočky

Řeší korekci na všechny vzdálenosti - tedy přibližně od 30cm až do optického nekonečna (od 5m dál).
Od kvality multifokálních skel se pochopitelně odvíjí také cena takové čočky. Zjednodušeně se dají rozdělit do pěti skupin:

• základní neznačkové
• základní značkové
• s variabilním insetem
• FreeForm
• FreeForm - individuální

• základní neznačkové

Tyto čočky většinou vychází z převzatých zastaralých technologií, které příliš nezohledňují potřeby nositele brýlí a nelze je tedy příliš doporučovat a nic na tom nemění ani jejich nízká cena.

• základní značkové

Bývají propracovanější než neznačkové čočky, na jejich vývoji se často stále pracuje a plně dostačují klientům s nižšími dioptriemi a adicí, kde návyk bývá zpravidla bezproblémový. Jejich výhodná cena osloví i zákazníky, kteří by se zdráhali investovat větší prostředky do dražších variant.

• s variabilním insetem

Velmi kvalitní technologie, která zohledňuje konkrétní dioptrické hodnoty do dálky i do blízka a na základě těchto hodnot počítá ideální průběh progresivního kanálu. To zajišťuje široké zorné pole pro všechny vzdálenosti a velmi snadný návyk i při vyšších dioptrických hodnotách. Také cena čoček s variabilním insetem je dnes už na takřka lidové úrovni.

• FreeForm

FreeForm je označení nejmodernější technologie konstrukce multifokálních čoček. Progresivní kanál vybroušený na zadní ploše čočky zajišťuje mimořádně široké zorné pole a kvalitní pohled na všechny vzdálenosti. Součástí je také individualizace podle PD konkrétního zákazníka. V kombinaci s variabilním insetem se jich nemusí bát ani zákazníci s opravdu vysokými dioptrickými příděly. Přes pokročilou technologii, kterou Free Form čočky nabízí, nejsou ani zdaleka nedostupné a jejich příznivá cena Vás jistě příjemně překvapí.

• FreeForm - individuální

Technologie FreeForm, která tentokráte využívá celou sadu informací o daném nositeli a jeho brýlích, a je tak šitá přímo na míru zákazníka. Jedná se o technologický vrchol, který lze v portfoliu výrobců brýlových čoček najít. Mimo jiné umožňuje zábrus progresivních čoček do extrémně prohnutých nebo sportovních brýlí. Máte-li ty nejvyšší nároky na kvalitu Vašeho vidění, jsou individuální multifokály tou nejlepší volbou.

Mapa stránek | Programmed by Jakub Nippert, Dis | Poslední aktualizace: 21.10.2021

Provozovatel:
Nippert - Oční optika v.o.s.
Sídlo: Oblá 421/22, 63400 Brno

IČO: 07658851, DIČ: CZ07658851

Společnost Nippert - Oční optika v.o.s. je zapsaná v OR vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl A, vložka 26628.Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.