Aktuality

◊ Úprava otvírací doby

◊ Možnost zkoušky zraku na autorefraktometru a pomocí zkušebních brýlí. Podrobnosti na hlavní stránce.

Akce a benefity

◊ MUTIFOKÁLY 20% SLEVA Multifokál


Rodinné pasy
Senior pasy


Sodexo Accor Services Le Chèque Déjeuner

Benefit Plus

ÚVOD

O NÁS

NABÍZÍME

KONTAKTY

Odborné informace pro Vás

Brýlové čočky - materiály
Antireflexní úpravy
Samozabarvovací brýlové čočky
Multifokální a bifokální čočky
Kancelářské brýle
Modré světlo - ochrana
Brýlové čočky pro řidiče
Polarizační brýlové čočky
Individuální brýlové čočky

Typy obrub

Rizika očních operací

Péče o brýle

Záruky na brýle


Štítky

Brýlová obruba Tenčené čočky Antireflex Progresivní čočky Multifokální skla Multifokální brýle Vrtané brýle Sluneční brýle Slevy Superhydrofobní úprava Senior Pas Rodinné Pasy Poloobruby Polarizace Polarizační brýle Flexi pass Vital pass Dárkový pass Ticket Medica Ticket Multi Ticket dárkový e-Ticket Sodexo Edenred Benefit Plus Poloobruba Vrtané brýle Brýle Campus Square Brno Žabovřesky Nový Lískovec Komín Veveří Bystrc Kohoutovice Starý Lískovec Bohunice Kamechy Žebětín Jundrov Ostopovice Popůvky Troubsko Královo Pole Oční optika Optik Oční operace Vyšetření zraku Samozabarvovací skla Transitions SunSensor DriveWear NXT Transitions Vantage Vysokoindexové Dilem Výměnné stranice Optik domů Optik do domu Akce Dárková poukázka Blue Control Únava očí Modré světlo

Antireflexní a ostatní povrchové úpravy


Tvrzení

Kvalitní tvrdící vrstva HC (Hard Coat) patří na všechny plastové čočky, mnohonásobně zvyšuje otěruvzdornost plastové čočky a je základem pro nanášení antireflexních vrstev.

Antireflex

Každá brýlová čočka odráží část dopadajícího světla (8-10%). Antireflexní vrstva tento odraz minimalizuje pod 1%. V praxi to pro nositele brýlí znamená, že při stejných světelných podmínkách na stejný komfort vidění cca o 8% snižuje námahu očí.

Nejvíce výhody Antireflexní vrstvy využijete při práci na umělém osvětlení, práci s počítačem a řízení automobilu za ztížených světelných podmínek.

Další neopomenutelnou vlastností Antireflexní vrstvy je zlepšení estetiky Vašich brýlí, čočka se stává méně rušivou a Vaši přátelé či obchodní partneři Vám tak vidí do očí a ne pouze do brýlí.

Původně byla antireflexní vrstva vyvinuta pro složité optické soustavy, aby se zamezilo ztrátě světla. Pro brýle se začala používat pro minimalizaci námahy očí. Dnes už je antireflexní úprava brýlových čoček značně rozšířená i u nás a na západ od našich hranic je takřka samozřejmostí.

bez antireflexu s antireflexem
brýle bez antireflexu brýle s antireflexní úpravou
   
bez AR včstně AR
   
bez AR včstně AR
pohled bez antireflexu pohled přes antireflexní brýle

Hydrofobní úpravy

Hydrofobní vrstva tvoří finální vrstvu antireflexní úpravy, která má za úkol vyrovnat mikroskopické póry na povrchu čočky. V praxi se čočka opatřená hydrofobní úpravou podstaně lépe čistí, zabraňuje ulpívání nečistot a přispívá k rychlejšímu odmlžení. Na plastových čočkách je hydrofob standardní součástí AR. Na minerální čočky nanáší hydrofob jen několik výrobců, ale dostupné jsou.

hydrofob antistatika
funkce hydrofobní úpravy (ano/ne) funkce antistatické úpravy (ano/ne)

Superhydrofob a antistatická vrstva

Superhydrofobní (nebo také oleofobní úprava) je u zákazníků stále oblíbenější. V podstatě se jedná o zdokonalenou hydrofobní vrstvu s extrémně hladkým povrchem, která je navíc často doplněna užitečnou antistatickou vrstvou.

bez AR
schéma superhydrobobní antireflexní úpravy SHAMIR Glacier

Superodolný povrch

Některé firmy přidávají ke všem výše zmíněným výhodám ještě jedno podstatné vylepšení - extrémně vysokou otěruvzdornost, která se přibližuje parametrům minerálního skla. Taková úprava významně snižuje riziko poškrabání brýlové čočky.

Otěruvzdorná vrstva SHAMIR Glacier+

bez úpravy Glacier úprava SHAMIR Glacier+

Test pískem (odolnost vůči poškrabání měřena na povrchu čočky)

běžný AR SHV
běžná AR úprava HOYA Super High Vision

Test ocelovou vlnou (odolnost vůči poškrabání měřena na povrchu čočky)

běžná AR úprava HOYA Super High Vision
Mapa stránek | Programmed by Jakub Nippert, Dis | Poslední aktualizace: 21.10.2021

Provozovatel:
Nippert - Oční optika v.o.s.
Sídlo: Oblá 421/22, 63400 Brno

IČO: 07658851, DIČ: CZ07658851

Společnost Nippert - Oční optika v.o.s. je zapsaná v OR vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl A, vložka 26628.Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.