Aktuality

◊ Úprava otvírací doby

◊ Možnost zkoušky zraku na autorefraktometru a pomocí zkušebních brýlí. Podrobnosti na hlavní stránce.

Akce a benefity

◊ MUTIFOKÁLY 20% SLEVA Multifokál


Rodinné pasy
Senior pasy


Sodexo Accor Services Le Chèque Déjeuner

Benefit Plus

ÚVOD

O NÁS

NABÍZÍME

KONTAKTY

Odborné informace pro Vás

Brýlové čočky - materiály
Antireflexní úpravy
Samozabarvovací brýlové čočky
Multifokální a bifokální čočky
Kancelářské brýle
Modré světlo - ochrana
Brýlové čočky pro řidiče
Polarizační brýlové čočky
Individuální brýlové čočky

Typy obrub

Rizika očních operací

Péče o brýle

Záruky na brýle


Štítky

Brýlová obruba Tenčené čočky Antireflex Progresivní čočky Multifokální skla Multifokální brýle Vrtané brýle Sluneční brýle Slevy Superhydrofobní úprava Senior Pas Rodinné Pasy Poloobruby Polarizace Polarizační brýle Flexi pass Vital pass Dárkový pass Ticket Medica Ticket Multi Ticket dárkový e-Ticket Sodexo Edenred Benefit Plus Poloobruba Vrtané brýle Brýle Campus Square Brno Žabovřesky Nový Lískovec Komín Veveří Bystrc Kohoutovice Starý Lískovec Bohunice Kamechy Žebětín Jundrov Ostopovice Popůvky Troubsko Královo Pole Oční optika Optik Oční operace Vyšetření zraku Samozabarvovací skla Transitions SunSensor DriveWear NXT Transitions Vantage Vysokoindexové Dilem Výměnné stranice Optik domů Optik do domu Akce Dárková poukázka Blue Control Únava očí Modré světlo

Typy obrub


Materiály

• kov - nejběžnější materiál pro výrobu brýlí
• plast - masivnější a výraznější, aktuálně velmi oblíbený
Beta Ultem - novinka: velmi pružný subtilnější plastový materiál, nesmí se čistit lihovými prostředky
• titan - lehký a nalergizující materiál
• titanflex - slitina titanu a dalších kovů, extrémně pružné, vydrží bez újmy i extrémní situace


Celoobruby

Obruba je po celém obvodu očnice, z vnitřní strany je drážka, do které je vsazena zabroušená čočka s tzv. střechovou fazetu. Jejich praktickou předností je možnost zábrusu minerální (skleněné) čočky. Neplatí to však o všech celoobrubách. Obroučky s masivnějším kovovým rámem mohou být pro zábrus minerální čočky nevhodné a je třeba volit plastovou čočku.

možný zábrus minrálních čoček nutné plastové čočky

Poloobruby (vázané nebo také na silon)

Za poloobruby v širším slova smyslu považujeme všechny brýle, do kterých se čočky upevňují pomocí silonového vlasce. Tedy nejen ty, kterým ve spodní nebo vrchní části chybí část obruby (je nahrazena silonem), ale všechny obruby používající silonového vlasce pro upevnění čoček (čočky mají plochou fazetu, do níž se vyfrézuje drážka na vlasec). Do poobrub je nutné volit plastové čočky, ideálně z pružných materiálů (Trivex, 1.6, 1.67, 1.74). Tento způsob uchycení je v současnosti nejpoužívanější - umožňuje totiž návrhářům vytvářet zajímavý design obrub bez výrazného omezení.

tradiční poloobruba příklad uchycení čoček silonovým vlascem

Bezoboučkové (vrtané nebo také panta)

Označení vrtané plyne ze způsobu zhotovování bezobroučkových brýlí. Do zabroušených čoček se vyvrtávají otvory, do kterých se upevňuje středový díl (nosník) a postranní části. Původně se jednalo o velmi nenápadný typ obrub, ale návrháři rádi prolamují tabu, a tak kombinují subtilní konstrukci obrub s výraznými prvky (viz obrázek). Vzhledem ke svému charakteru jsou vrtané brýle považovány za nejkřehčí variantu, pokud jsou všal zvoleny čočky z vhodného materiálu - ideálně Trivex nebo plast v indexu lomu 1.6 - nemusí se zákazník o své brýle obávat.

příklady vrtaných obrub
Mapa stránek | Programmed by Jakub Nippert, Dis | Poslední aktualizace: 21.10.2021

Provozovatel:
Nippert - Oční optika v.o.s.
Sídlo: Oblá 421/22, 63400 Brno

IČO: 07658851, DIČ: CZ07658851

Společnost Nippert - Oční optika v.o.s. je zapsaná v OR vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl A, vložka 26628.Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.