Aktuality

◊ Úprava otvírací doby

◊ Možnost zkoušky zraku na autorefraktometru a pomocí zkušebních brýlí. Podrobnosti na hlavní stránce.

Akce a benefity

◊ MUTIFOKÁLY 20% SLEVA Multifokál


Rodinné pasy
Senior pasy


Sodexo Accor Services Le Chèque Déjeuner

Benefit Plus

ÚVOD

O NÁS

NABÍZÍME

KONTAKTY

Odborné informace pro Vás

Brýlové čočky - materiály
Antireflexní úpravy
Samozabarvovací brýlové čočky
Multifokální a bifokální čočky
Kancelářské brýle
Modré světlo - ochrana
Brýlové čočky pro řidiče
Polarizační brýlové čočky
Individuální brýlové čočky

Typy obrub

Rizika očních operací

Péče o brýle

Záruky na brýle


Štítky

Brýlová obruba Tenčené čočky Antireflex Progresivní čočky Multifokální skla Multifokální brýle Vrtané brýle Sluneční brýle Slevy Superhydrofobní úprava Senior Pas Rodinné Pasy Poloobruby Polarizace Polarizační brýle Flexi pass Vital pass Dárkový pass Ticket Medica Ticket Multi Ticket dárkový e-Ticket Sodexo Edenred Benefit Plus Poloobruba Vrtané brýle Brýle Campus Square Brno Žabovřesky Nový Lískovec Komín Veveří Bystrc Kohoutovice Starý Lískovec Bohunice Kamechy Žebětín Jundrov Ostopovice Popůvky Troubsko Královo Pole Oční optika Optik Oční operace Vyšetření zraku Samozabarvovací skla Transitions SunSensor DriveWear NXT Transitions Vantage Vysokoindexové Dilem Výměnné stranice Optik domů Optik do domu Akce Dárková poukázka Blue Control Únava očí Modré světlo

Polarizační čočky


Pokud vás po ránu probudí zašimrání slunečního paprsku, může to být velice příjemné vstávání. Pokud vás palčivé sluníčko šimrá do očí po celý den, veškerá ranní romantika jde stranou a nasadíte sluneční brýle.

 Klasické (nepolarizační) brýle regulují - v závislosti na zabarvení - intenzitu světla, které si pustíme do očí. Sluneční brýle s polarizačním filtrem nabízejí jednu velmi podstatnou vlastnost navíc: - odstraňují odlesky z vodorovných ploch!

Využívá se zde vlnové povahy světla, kdy polarizační filtr je nastaven tak, aby eliminoval právě odrazy z vodorovných ploch. Tuto vlastnost ocení zejména řidiči, neboť polarizační brýle odstraňují nejen odlesky ze silnice, skel a kapot ostatních vozů, ale také odraz palubní desky na čelním skle. Nedocenitelná je funkce polarizačních brýlí v situaci, kdy je vozovka vlhká nebo zasněžená a zároveň intenzivně svítí sluníčko.

 Funkce polarizačních filtrů se hojně využívá také při rybaření, neboť díky odstranění odlesků z hladiny je rybář schopen případný úlovek spatřit podstatně dříve a zvýšit tak šance na úspěšný záběr.

Asi není třeba zvláště zdůrazňovat, že polarizační sluneční brýle jsou mimo výše zmíněné aktivity vhodné také pro běžné nošení. Jejich používáním se výrazně sníží únava očí, a tak i celého organizmu. Kvalitní UV filtr (UV400) je u takovýchto brýlí naprostá samozřejmost.

bez polarizačních brýlí s polarizačními brýlemi
   
polarizace polarizace
   
polarizace polarizace
   
polarizace polarizace
   
polarizace polarizace
   

Jak pořídit polarizační brýle?

• sluneční brýle s polarizačními skly:
• polarizační předvěsy
• dipotrické brýle s předvěsem na míru
• dioptrické polarizační čočky
• DriveWear - samozabarvovací polarizační brýlové čočky

• sluneční brýle s polarizačními skly:

Je to jednoduché, při koupi slunečních brýlí žádejte, aby byly polarizační. To si lze snadno ověřit na testu, který máme k dispozici. Polarizační "sluňáky" už dneska nejsou nijak drahé a u těch takzvaně nestánkových (tzn., že nejsou zakoupeny na stánku, v supermarketu či na benzinové stanici) máte jistotu, že jsou i patřičně kvalitní. Této nejschůdnější možnosti bohužel nemohou využít lidé, kteří mají zrakovou vadu a potřebují brýle na dálku.

• polarizační předvěsy

Nejjednodušší a nejlevnější variantou jsou takzvané předvěsy, které je možné připevnit na Vaše stávající brýle prostřednictvím klipu. Je to řešení levné a praktické, ale málo estetické. Proto se příliš nehodí pro celodenní nošení, spíše pro specializované činnosti jako je řízení nebo rybaření.

Nově nabízíme také estetické polarizační předvěsy Cocoons - až 35 velikostí a tvarů klipů (brýlových předvěsů), které padnou na 90% nabízených brýlových obrub a na téměř 99% obrouček klasických tvarů. cocoons

• dipotrické brýle s předvěsem na míru

Existují také brýlové obruby, které mají už z výroby svůj vlastní předvěs a způsob jeho uchycení. Ty jsou podstatně pohlednější alternativou pro klienty s refrakční vadou, kteří by rádi využívali výhod polarizace. Nevýhodou je vcelku omezený výběr takových obrub.

• dioptrické polarizační čočky

Ideální řešení. Dioptrické plastové sklo je zabroušeno do obruby dle výběru. Zákazník si může zvolit odstín zabarvení (hnědá, šedá, zelená), intenzitu zabarvení (63% - 85%), materiál čočky (plast, vysokoindexový plast 1,67 a polykarbonát) i povrchové úpravy (tvrzení, antireflex, hydrofobní úprava). Jediným mínusem tak zůstává stále relativně vyšší cena dioptrických polarizačních čoček.

• DriveWear - samozabarvovací polarizační brýlové čočky

Perfektní volba pro řidiče. Jediná polarizační fotochromatická dioptrická čočka, která tmavne jak na venkovním světle (vrstva Transitions), tak i za sklem automobilu (fotochrmatická vrstva). Zvyšuje kontrast barev a míru vnímání okolí, eliminuje rušivé vizuální prvky v průběhu řízení - zvyšuje bezpečnost řízení.

DriveWear DriveWear DriveWear
oblačno jasno za sklem auta jasno na přímém slunci
absorbce 68% absorbce 78% absorbce 88%
Mapa stránek | Programmed by Jakub Nippert, Dis | Poslední aktualizace: 21.10.2021

Provozovatel:
Nippert - Oční optika v.o.s.
Sídlo: Oblá 421/22, 63400 Brno

IČO: 07658851, DIČ: CZ07658851

Společnost Nippert - Oční optika v.o.s. je zapsaná v OR vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl A, vložka 26628.Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.